Školské právo II.část
Popis
Druhá část přednášky školského práva je zaměřena na jednotlivé fáze vzdělávacího procesu a další ustanovení školského zákona.
I v této části Vás provede advokát Filip Rigel, který představí všechny fáze školního procesu. Jedná se především o předškolní, základní, střední a vyšší odborné vzdělání. Dále se přesuneme k organizační stránce této celé problematiky s tím, že se budeme bavit o školách a školských zařízení, které poskytují vzdělání, případně poskytují některé školské služby. Mezi organizaci patří také ředitel školy, který vykonává rozhodovací či případně jinou veřejnou správu v oblasti školství. To vše, a mnohem více, se dozvíte v druhé části přednášky.
Struktura prezentace, která je součástí přednášky, je následující:
- Předškolní vzdělání.
- Základní vzdělání.
- Střední vzdělání.
- Vyšší odborné vzdělání a jiné.
- Školy a školská zařízení.
- Školské služby.
- Školský zákon – další pasáže.
Zaujaly Vás naše online videokurzy? Disponují řadou výhod:
- Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
- Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
- Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
- Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.
O lektorovi
JUDr. Mgr. Filip Rigel, Ph.D. je absolventem magisterského oboru právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, kde úspěšně absolvoval také rigorózní řízení a doktorské studium v oboru správní právo a právo životního prostředí. Vedle toho absolvoval také obory politické vědy. V letech 2007 až 2014 působil jako asistent soudce Nejvyššího správního soudu. V současnosti působí jako advokát v KVB advokátní kanceláři a zároveň přednáší na Metropolitní univerzitě Praha, Newton College a Vysoké škole Karla Engliše kurzy zaměřené na správní právo i některá jiná právní odvětví. Na posledně jmenované škole je zároveň ředitelem Ústavu aplikovaného práva. Filip Rigel je autorem několika desítek odborných článků a komentáře k zákonu o místním referendu a spoluautorem komentářů k soudnímu řádu správnímu, ke školskému zákonu a připravovaného komentáře ke správnímu řádu.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.
Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning package obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.
Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.
Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.
Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.
O lektorovi
V letech 2007 až 2014 působil jako asistent soudce Nejvyššího správního soudu. Poté vstoupil do řad KVB advokátní kanceláře, ve které působí dodnes jako advokát specializující se na správní a daňové řízení, cizinecké, školské a přestupkové právo, územní samosprávu a správní soudnictví. Poradenství ale poskytuje ve všech oblastech správního, trestního a ústavního práva.
Vedle právní praxe je činný také v akademické sféře. Přednáší či přednášel na několika vysokých školách kurzy zaměřené na správní právo i další právní odvětví. V letech 2013 až 2018 působil jako ředitel Ústavu práva VŠKE a v současnosti působí jako proděkan pro strategii a rozvoj a statutární zástupce děkana Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a je členem vědecké rady fakulty i univerzity, členem redakční rady několika odborných časopisů a dalších orgánů.
Filip Rigel se podílí na několika vědeckých projektech a je autorem mnoha desítek odborných článků a několika knižních publikací k místnímu referendu, školství, správnímu řádu, soudnímu řádu správnímu, malým rozpočtovým pravidlům, reklamnímu, komunálnímu a přestupkovému právu či základním právům a svobodám. Jako akreditovaný lektor školí rovněž úředníky územních samosprávných celků, zejm. v oblasti svobodného přístupu k informacím.