Sportovní právo II
Popis
Druhá část přednášky o sportovním právu přiblíží, jak se v Česku rozhodují spory v prostředí sportu.
Zaujala Vás naše úvodní přednáška týkající se sportovního práva, specifik české legislativy a aplikací jednotlivých oblastí práva ve vztahu ke sportu? Pohybujete se v prostředí sportovních organizací či sportovců a rádi byste rozšířili své obzory? Pak si nenechte ujít druhý z našich videokurzů zaměřených právě na sportovní právo – v něm se detailněji podíváme na způsoby, jakými jsou ve sportu rozhodovány nejrůznější spory.
Jak jsme se dozvěděli v minulé přednášce, v českém prostředí chybí jednotná právní úprava týkající se postavení sportovců. Zároveň ale sportovní prostředí samozřejmě funguje v rámci obecné jurisdikce státu a jednotlivé asociace si navíc vytváří vlastní rozhodovací mechanismy. Tento stav dává vzniknout několika variantám řešení, jejichž vysvětlení – včetně praktických příkladů – jsou součástí aktuálního videokurzu.
Formy rozhodování ve sportovních sporech ukazuje přednáška na příkladech z praxe. Dozvíte se tak například to, jak funguje řešení sporů a rozhodování například v rámci Fotbalové asociace České republiky (FAČR), jakým způsobem pracuje a co řeší Arbitrážní soud pro sport v Lausanne, nebo jaké instituce mohou řešit a řeší mediálně nejznámější případy současnosti, jako je dopingový skandál ruské atletiky.
Dojde ale zároveň i na problémy, které může sportovec či sportovní organizace řešit na jakékoli úrovni a prakticky kdykoli. Například odpovědnost sportovce za sportovní úraz (jak v takovýchto případech doposud rozhodovaly soudy) nebo spory týkající se dopingu.
Délka druhé části je 22 minut a stejně jako u první přednášky bude Vaším průvodcem Mgr. Libor Zbořil, partner v advokátní kanceláři Legalcom a mimo jiné také člen sboru rozhodců FAČR.
Využijte jedinečná témata našich videokurzů! Komplexní přehled v takto atraktivním balení jinde nezískáte.
- Problematiku podávají komplexně, přehledně a zároveň srozumitelně.
- Jejich obsah reflektuje vždy nejaktuálnější změny a otázky.
- Jsou přístupné jak z domova či kanceláře, tak na cestách z tabletu nebo mobilu, a to doma i v zahraničí.
- Při jejich sledování nejste vázáni konkrétním časem, stáhnout si je můžete kdykoli, a to i zpětně.
O lektorovi
Po absolvování studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně se Mgr. Libor Zbořil začal věnovat advokacii. Jako samostatný advokát působí od roku 1999. Ve své praxi poskytuje komplexní právní služby v širokém spektru platného práva na území České republiky, zejména se specializací na obchodní právo, sportovní právo, právo nemovitostí a trestní právo. V oblasti trestního práva se pak zabývá zejména obhajobami, souvisejících s podnikatelskými a ekonomickými aktivitami. Se svou bohatou právní a soudní praxí je rovněž vyhledávaným expertem v oblasti správy a vymáhání pohledávek.
Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá plně online v časech, ve kterých Vy chcete. Okamžikem zaplacení získáváte časově neomezenou licenci k využití kurzu pro Vaše vzdělávání. Každý kurz obsahuje video, koupíte-li si soubor vzdělávacího cyklu pak soubor videí, a ta jsou Vám přístupna kdykoliv, kde jste připojeni k internetu. Po zhlédnutí videa je Vám k dispozici u odborných kurzů online test, po jehož úspěšném vypracování získáváte certifikát o absolvování kurzu.
Co vše získám nákupem?
Společně s nákupem získáte kromě samotného videa také prezentaci lektora, learning packages obsahující transcript přednášky, texty souvisejících předpisů a citovanou judikaturu k tématu, online test a po jeho úspěšném složení certifikát.
Kdy mohu studovat?
Kdykoliv, doba studia je jen na Vás. Video lze kdykoliv zastavit, pokračovat tam kde jste přestali, anebo si video pustit celé znovu.
Jak je kurz zakončen?
Odborné kurzy jsou zakončeny online testem, po jehož úspěšném absolvování obdržíte certifikát.
Jak získám potvrzení o absolvování?
Potvrzením o absolvování kurzu je již výše zmíněný certifikát. Potřebujete li však z důvodů studijních či jiných zvláštní adresné potvrzení pro konkrétní instituci, rádi Vám jej na vyžádání připravíme.