ZÁZNAM: eIDAS 2.0 a EU Wallet: příležitosti a výzvy - 3.5.2024
Popis
ZÁZNAM: eIDAS 2.0 a EU Wallet: příležitosti a výzvy - 3.5.2024
Ve spolupráci s AKADEMIÍ HAVEL & PARTNERS jsme pro Vás připravili společný online seminář s následujícími tématy:
Představíme Vám revoluční změny v oblasti elektronické identifikace osob a služeb vytvářejících důvěru (elektronické podpisy, elektronické pečetě, elektronická časová razítka a další). Ty přináší aktualizované evropské nařízení eIDAS (tzv. eIDAS 2.0), které má konečně finální podobu. Změny vám představíme za účasti zástupce z Digitální a informační agentury, která má na starost začlenění institutů eIDAS 2.0 do českého prostředí.
Proč je nařízení eIDAS 2.0 pro nás tak důležité? Nejenže definuje budoucí směr digitální identity a transakcí, ale také zavádí evropskou peněženku digitální identity jako základní pilíř pro bezpečnou elektronickou identifikaci osob i celoevropsky sjednocené, dostupnější a důvěryhodnější elektronické podepisování. Peněženka má potenciál radikálně změnit či zjednodušit způsob, jakým jednáme v digitálním světě, a nabízí nové možnosti pro rozvoj obchodních aktivit a posílení digitální důvěry napříč EU. Organizace, která efektivně implementuje evropskou peněženku digitální identity, si nepochybně zajistí konkurenční náskok před ostatními.
Tento seminář je určen pro vedoucí pracovníky, právníky, technology a rozhodovací orgány ve veřejném i soukromém sektoru, kteří chtějí hrát aktivní roli v budoucím digitálním ekosystému.
Obsah semináře:
- Právní rámec a obsah nařízení eIDAS 2.0
- Vysvětlení klíčových pojmů a principů
- Adaptace nařízení eIDAS 2.0 do českého prostředí
- Evropská peněženka digitální identity a její využití v praxi
- Zavádění evropské peněženky digitální identity v ČR
- Služby vytvářející důvěru včetně představení nových služeb a jejich využití v praxi
- Vize, očekávání a diskuse
Lektoři:
Jakub Dozbaba (HAVEL & PARTNERS), Adam Jareš (DIA)
PARTNER ONLINE KONFERENCE - AKADEMIE HAVEL & PARTNERS
O lektorech
V oblasti obecného smluvního práva se věnuje zejména přípravě komplexních smluv včetně smluv s mezinárodním aspektem, jejich vyjednávání a analýze klíčových smluvních práv a povinností.
Zahraniční zkušenosti Jakub získal na půlroční pracovní stáži v Bruselu, v rámci které zejména analyzoval témata související s evropskou legislativou dopadající na české podnikatelské subjekty. Další zahraniční zkušenost získal během studia na University of Wolverhampton v anglickém městě Wolverhapton.