ZÁZNAM: eIDAS 2.0 – vše co potřebuje právník vědět - 23.6.2023
Popis
ZÁZNAM: eIDAS 2.0 – vše co potřebuje právník vědět (online - živé vysílání) - 23.6.2023
Ve spolupráci s AKADEMIÍ HAVEL & PARTNERS jsme pro Vás připravili společný online seminář s následujícími tématy:
Na půdě Evropské unie je postupně finalizována podoba návrhu revidující nařízení eIDAS z roku 2014 (č. 910/2014 o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce na vnitřním trhu), který bývá označován jako nařízení eIDAS 2.0. Navrhovaná úprava zachovává současný koncept elektronického podepisování, ale přináší významné změny zejména v oblasti elektronické identifikace (např. zavedením evropské peněženky digitální identity). Evropská peněženka digitální identity by se měla stát součástí našich běžných životů a pomáhat nám řešit řadu denních životních událostí nejen vůči úřadům, potažmo vůči veřejné správě, ale také vůči soukromému sektoru.
Cílem semináře je poukázat na změny, které má tato úprava přinést, a vytvořit si ucelený pohled na celou problematiku z právního i praktického pohledu.
Obsah semináře:
- Právní rámec a obsah návrhu
- Vysvětlení základních pojmů
- Evropská peněženka digitální identity
- Budoucí způsoby využití digitální identity
- Česká verze evropské peněženky digitální identity
- Nové typy služeb vytvářejících důvěru
- Provázanost se směrnicí NIS2
- Diskuse
Lektoři:
Dalibor Kovář, Jakub Dozbaba (HAVEL & PARTNERS)
PARTNER ONLINE KONFERENCE - AKADEMIE HAVEL & PARTNERS
O lektorech
V oblasti digitální transformace se zaměřuje především na zavádění vhodných principů elektronického právního jednání do veřejnoprávních i soukromoprávních organizací, využívání elektronické identity a jejich právní udržitelnost. Asistuje s praktickým a strategickým vývojem digitálních řešení pro český trh a angažuje se při zakládání technologických partnerství. V posledních letech se jako zástupce odborné veřejnosti podílel na přípravě klíčové digitalizační legislativy (eGovernment) a komentáře k zákonu o právu na digitální služby. V této oblasti pravidelně publikuje odborné články, přednáší v rámci Akademie HAVEL & PARTNERS a účastní se odborných konferencí.
V rámci práva duševního vlastnictví a informačních technologií se věnuje zejména právní regulaci využívání inovativních technologií a oborů budoucnosti obecně i specificky ve finanční sféře, poradenství v komplexních technologických transakcích, komercializaci technologických řešení, právní problematice doménových jmen, prevenci a následným opatřením při kybernetických incidentech, ochraně autorských děl a podpoře technologických partnerství.
V zábavním průmyslu se zaměřuje na dokumentaci k vytvoření a distribuci obsahu, právní regulaci online technologií a streamovacích platforem, ochranu práv duševního vlastnictví či odpovědnost za obsah. Ze smluvního práva se věnuje zejména přípravě specifických a komplexních obchodních dokumentů, včetně smluv s mezinárodními aspekty, a analýze složitých závazkových vztahů.
Před příchodem do advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS pracoval několik let ve významné české advokátní kanceláři a rok v tehdy největší francouzské advokátní kanceláři Gide.
V oblasti obecného smluvního práva se věnuje zejména přípravě komplexních smluv včetně smluv s mezinárodním aspektem, jejich vyjednávání a analýze klíčových smluvních práv a povinností.
Zahraniční zkušenosti Jakub získal na půlroční pracovní stáži v Bruselu, v rámci které zejména analyzoval témata související s evropskou legislativou dopadající na české podnikatelské subjekty. Další zahraniční zkušenost získal během studia na University of Wolverhampton v anglickém městě Wolverhapton.