Individualismus a ekonomický řád
Jedná se o soubor 12 esejů z období 30. a 40. let 20. století. První skupinu tvoří eseje z oblasti morální filosofie „Individualismus: pravý a nepravý“ a metodologie ekonomie „Ekonomie a znalosti“, „Fakta společenských věd“ a nejznámější esej „Využiti znalosti ve společnosti“, ve kterýchje vysvětlena spontánní povaha systému společenských institucí a je ukázáno na klíčový význam rozptýlených znalostí. Další vrchol knihy tvoří tři eseje o socialistické kalkulaci, kde Hayek analyzoval podstatu socialistické neefektivnosti a nefunkčnost centrálního plánování. Na druhé straně kniha obsahuje i méně známé eseje „Komoditní rezervní měna“ o zlatém měnovém standardu a „Ricardův efekt“ o poměru nahrazování lidské práce stroji. Poslední esej „Ekonomicke podminky federace statů“, který se zabývá ekonomickými a státoprávními otázkami, je nepříliš známý i v anglickém originále.
Kniha má formu komentovaného překladu: k vlastnímu překladu Hayekova díla editoři Ilona Bažantová a Jan Horych (který je současně autorem překladu) doplnili dobové reflexe odborné veřejnosti jak k celé knize, tak k jednotlivým esejům, další přidanou hodnotou je zařazení závěrečné kapitoly o životě a díle F. A. Hayeka, pro přehlednost je přičleněn podrobný jmenný rejstřík.
Kniha je určena zájemcům o dějiny ekonomického myšlení a Rakouské ekonomické školy, využijí ji teoretičtí ekonomové i politologové včetně studentů těchto oborů.