Barker Shoes: Boty kopírují nohu i osobnost člověka
Boty, ať už pro volný čas nebo byznysové účely, už nejsou jen čistě funkčním doplňkem dbajícím na ochranu nohou při chůzi. Jedná se o vizitku celého člověka a mohou o něm leccos vypovědět. Pouze harmonický celek může zanechat skvělý první dojem. A na tom, jak známo, hodně záleží. V byznyse i v životě.
Dalo by se říci, že nejen šaty, ale i boty dělají člověka. Sebelepší oblečení i sebelepší prezentace může skončit fiaskem, pokud člověk nepřijde na meeting řádně obutý. Ale jak vybrat správné boty pro danou příležitost? Jak dokonale sladit svůj outfit pro důvěryhodné a sebevědomé vystupování? „Není to vždy úplně jednoduché. Ale přijďte do našeho obchodu Barker. Bude tu na Vás čekat dobře proškolený personál a výběr precizně zpracované obuvi s anglickým švihem,“ říká Ing. Pavel Čmelík ze společnosti INEXAD Fashion s.r.o., která v České republice britskou značku Barker Shoes zastupuje, a dodává: „Zaručujeme, že od nás odejdete dokonale vybaveni na jakýkoli meeting. Ať už byznysový, nebo soukromý.“Svá slova může doložit tím nejlepším možný způsobem: spokojenými zákazníky z celého světa. Barker Shoes v Havířské ulici v Praze je jediným oficiálním obchodem této značky ve střední Evropě. A oblíbili si jej zákazníci tuzemští i zahraniční, muži i ženy. Tato obuv není jen výhradně mužskou záležitostí. Nabízí také dámskou formální obuv. Je tak alternativou klasických lodiček a zárukou stylového byznys-looku.
Značka má tradici již od roku 1880. Dodnes následovníci Arthura Barkera zakládají své dobré jméno na důkladném výběru kůže a zpracování takzvanou rámovou metodou.
Šití podrážky do rámu je známé také jako „goodyear welting“. Vymyslel ji už roku 1869 americký vynálezce a chemik Charles Goodyear. Tato metoda je dodnes známkou vysoké kvality a trvanlivosti obuvi, využívají ji primárně tradiční obuvnické firmy v Anglii, ale i jinde na světě. Podrážka je v tomto případě přišita k rámu, který je uchycen na vrchní část boty. Metoda umožňuje stélkám se po krátké době zformovat a dokonale přizpůsobit tvaru nohy. Výhodou je i snazší možnost opravy, než je tomu například u lepených bot. Podrážka se dá od boty odpárat a vyměnit za novou. Při té příležitosti je vrchní část obuvi opravena a zrenovována. Získáte tak perfektně „vyšlápnutou“, pohodlnou obuv, která vypadá doslova jako nová.
Díky mistrovskému zpracování a špičkovým materiálům mají boty Barker nadstandardně dlouhou životnost. „Vaše boty už nebudou jen součástí botníku, který každý rok obměníte, protože se boty rozlepí, ošoupou a sešlápnou. Kvalitní boty se pro Vás stanou srdcovou záležitostí. Stejně jako máte milované auto, oblíbené křeslo či starou dýmku po pradědečkovi, budete mít svoje boty od Barkera,“ usmívá se Pavel Čmelík, podle kterého Vás tyto boty spolehlivě provedou i tou nejtrnitější cestou. Myšleno obrazně, i reálně.
Historie Barker Shoes se začala psát roku 1880 v Northamptonshire, v anglickém centru obuvnického průmyslu, kde šil boty obuvník a zakladatel značky Arthur Barker. S mimořádnou zručností a inovátorským přístupem záhy nestíhal uspokojit rychle rostoucí poptávku, a tak založil továrnu, v níž zaměstnal talentované řemeslníky z okolí a své tři syny. Obuvnické know-how se v rodinné firmě předávalo z generace na generaci i během válečných let. Třetí generace Barkerů byla už plná světově uznávaných designerů bot. Srdce výroby zůstalo v rodné Anglii, ale boty Barker brzy expandovaly do celého světa.
Brogování - z nutnosti se stal styl
Jedním za charakteristických znaků britských bot Barker je také takzvané brogování, neboli zdobení bot drobnými otvory v kůži. Tento styl přitom vznikl velmi prozaicky. V šestnáctém století, kdy se v deštivé Anglii vyráběly boty z poctivé hovězí kůže, potýkaly se farmáři s palčivým problémem. Boty příliš sály vodu! Následně těžkly, způsobovaly plísně na nohou, začínaly se brzy rozpadat. Dalo by se říci, že farmářům teklo do bot, ale voda nemohla ven. Řešení bylo nasnadě: do obuvi se začaly propichovat drobné otvory, kterými voda mohla odtékat. Bylo po problému a takto upraveným botám se začalo říkat „brogue“. Dnes už moderní technologie i materiály podobné problémy nepřipouští a boty není nutné perforovat. Nicméně charakteristické děrování neboli brogování se zachovalo do dnešní doby a stalo se módním prvkem.
Díky brogování můžete nyní původně volnočasové boty vzít směle do kancelářského prostředí nebo na formální akce. „Pokud chcete vypadat dostatečně formálně, dejte přednost botám s drobnějším zdobením, včetně menších dírek. Naopak country styl se vyznačuje spíše robustním zdobením, včetně dírek s větším průměrem, a skvěle ho doplňuje hrubší tvídové sako,“ pomáhá s výběrem Pavel Čmelík.
Vylaďte svou image k dokonalosti
Jak už bylo řečeno v úvodu, vyladit svůj look do nejmenších detailů není práce úplně jednoduchá a je mnohdy lepší obrátit se na odborníky. Boty musí nejen dokonale padnout, ale také ladit se zbytkem outfitu. Tradiční britské obutí Barkers Shoes se skvěle doplňuje s další tradiční „ostrovní“ značkou T.M.Lewin, která nabízí dokonale padnoucí košile a obleky ze špičkových materiálů. Právě i v prodejnách T.M.Lewin některé modely bot Barker můžete zakoupit. Probuďte v sobě gentlemana a zvyšte svůj kredit skvěle vyladěným vzhledem. Britská móda je zde pro Vás přímo v centru Prahy.
Více na www.barker-shoes.cz. |
Boty Barker jsou vysoce kvalitní boty s nadstandartní trvanlivostí. Ale nejsou nesmrtelné. Jsou vyrobeny z kvalitní telecí kůže, která má svoji životnost. Ovšem pokud budete o své boty zodpovědně pečovat, může je po Vás podědit ještě další generace. Jak na to? Zde nabízíme pár užitečných doporučení:
- Lžíce na boty šetří nejen obuv, ale i Vaše záda.
- Nepodceňujte napínáky. Skvěle poslouží vypnutí kůže a umožní botě přirozeně vyschnout, aniž by se zkroutila. Ty cedrové navíc absorbují vlhkost a krásně voní.
- Nikdy nevystavujte boty při jejich sušení prudkým zdrojům tepla. Teplotní šok by měl za následek ztvrdnutí a popraskání kůže. Boty sušte suchou tkaninou, v případě promoknutí vycpěte novinami a nechejte uschnout při pokojové teplotě.
- Pro vyživení kůže pravidelně (cca 1 za měsíc) používejte krém na boty v odpovídajícím odstínu.
- Semišové boty čistěte tuhým kartáčkem na semiš. Skvrny odstraníte pomocí speciálních rozpouštědel a následné hladkosti povrchu docílíte pomocí jemného brusného papíru.
- Boty z lakované kůže zase očisťujte vlhkým hadříkem a poté speciálním krémem nebo sprejem na lakovou kůži.
- V nabídce Barker Shoes naleznete veškerou potřebnou péči, včetně elegantních cestovních sad.
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz