Mezinárodní rozhodčí řízení | moot court
Zkušenosti v oblasti mezinárodního práva získá většina lidí až v samotné praxi po škole, Vám se ale nabízí jedinečná šance tyto zkušenosti nasbírat již v průběhu studia, stačí sehnat si jednoho až dva kamarády, které zajímá mezinárodní rozhodčí řízení, podat bezplatnou přihlášku a být připraven ponořit se do mezinárodního práva soukromého. Celková kapacita je 20 týmů o 2 až 3 členech. Ty budou rozděleny na dvě skupiny, z nichž jedna bude žalovaná a druhá žalující.
Asociace studentů práv ELSA Brno si totiž společně s členy katedry mezinárodního a evropského práva Masarykovy univerzity a ve spolupráci s advokátní kanceláří Squire Patton Boggs připravila simulované rozhodčí řízení!
Přihlašování běží od 15. 3. do 31. 3. 2021. Ústní kolo pak proběhne 14. 5. 2021!
O co se vlastně jedná?
V rámci soutěže si budete moci vyzkoušet průběh celého procesu mezinárodního rozhodčího řízení. To se skládá ze dvou částí, z písemné, ve kterém sepíšete žalobu a vyjádření k hmotněprávním a procesním otázkám, a finální části ústní, do které postoupí osm týmů s nejlépe vypracovanou žalobou z prvního kola. Na vlastní kůži tak zažijete obhajobu před profesionálním rozhodčím tribunálem složeným z profesionálů z praxe.
Každý soutěžní tým dostane zpětnou vazbu ke svému písemnému podání. Již zmiňovaných 8 nejlepších týmů poté postoupí do ústního kola, kde se stanou součástí skutečného rozhodčího řízení.
V rámci soutěže tedy máte příležitost si celý proces vyzkoušet na vlastní kůži a kromě získaných znalostí a zkušeností, které budou jistě cenné jak ve studijním tak profesním životě, si vítězové odnesou i hodnotné ceny. Hlavní výhra činí 10 000 Kč a možnost stáže v jedné z největších mezinárodních advokátních kanceláří u nás - Squire Patton Boggs! Pro druhé a třetí místo jsme si připravili výhru ve výši 5 000 Kč a 2 000 Kč.
Soutěž v sobě kombinuje prvky mezinárodního obchodu, mezinárodního soukromého práva, procesního práva ale i práva občanského. Simulované rozhodčí jednání tedy rozvíjí široké spektrum znalostí a účast může přinést mimo jiné i upevnění znalostí z těchto oblastí práva!
Přínos v účasti na moot courtu vidí i externí pracovník a doktorand katedry mezinárodního práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity Mgr. Lukáš Grodl - „Moot court je skvělou příležitostí jak aplikovat nabyté teoretické znalosti, získané v průběhu studia, na reálný případ. Co víc, není to jen teoretizování nad výsledkem. Všechny dřinou získané poznatky a názory máte možnost poměřit nejen vůči soupeřům, ale i před skutečnými rozhodci. Ze své účasti na moot court mohu říct, že lepší příprava na skutečný svět neexistuje.”
V případě, že Vás soutěž zaujala, neváhejte a pošlete přihlášku do 31. 3. 2021!
Přihlásit se můžete >>> zde.
Pravidla soutěže jsou k dispozici >>> zde.
Více informací můžete nalézt i na Facebookové události k dispozici >>> zde.
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz