Názory, které mají váhu aneb O bláznovství
Proč by proboha někdo v dnešní době rozjížděl nový internetový názorový deník? Vždyť přece v malém českém mediálním prostředí je takových platforem, které oslovují jen určitý segment náročnějších čtenářů, poměrně hodně: napravo Echo24, Info, Forum24, Hrot, Neovlivní…, nalevo Deník Referendum, A2Alarm, ad. Jaký by mělo smysl se k nim připojit? Co unikátního by muselo nové médium nabídnout, aby si našlo své místo a své čtenáře? Proč by to vlastně někdo dělal, když většina má co dělat, aby vůbec zaplatila provoz, nota bene v době pandemie koronaviru, kdy klesá placená inzerce?
Každý si na prvním místě jistě odpoví, že musí přijít se zajímavým obsahem, kterým se odliší od konkurence. A ten obsah musí tvořit autoři, kteří jsou známí a mají co říct. Pak by za ním rozhodně musel stát silný investor, který si může dovolit měsíce utrácet při budování nové mediální značky a získávání pravidelných čtenářů. Stejně to ale ekonomicky nebude dávat moc smysl, rozhodně ne jako business, který by měl pořádně vydělávat. Pak tedy musí být důvodem pro takový projekt nějaká agenda, kterou chce médium tlačit a prosazovat. U výše zmíněných názorových internetových platforem to je racionalizace diskuse o Evropské unii, zelené agendě, kritika oligarchizaci země…, a na druhé boj proti bezbřehému kapitalismu, taktéž oligarchům, drancovačům zdrojů atd. Prostě, když ne business, tak za tím musí být politika!
Začněme u zkušeností autorů: místopředseda vlády, ministr zahraničí, ministr vnitra, velvyslanec v Izraeli, velvyslanec v USA, přední československý politický filosof, slovenská poslankyně, popularizátor kybernetické bezpečnosti, náčelník generálního štábu AČR, expertka na ochranu informací, rektor vysoké školy, autor ústavy, europoslanec…
Témata: Bezpečnost a krizové řízení, česká i zahraniční politika, kyberbezpečnost a ochrana informací, ekonomická analýza práva, politická filosofie,…
Agenda: obrana liberálně-konzervativních hodnot, prosazování minimálního státu, ochrany osobní svobody a důraz na obranu a rozvoj euroatlantického spojenectví.
Tak přesně to tvoří a bude nabízet a prosazovat nový názorový portál CEVRO ARENA. Od 28. října 2020 se tak odvážně zařazuje mezi internetová názorová média. CEVRO ARENA je personálně a názorově propojená s vysokou školou CEVRO Institut založenou v roce 2006 v Praze. CEVRO ARENA se tak řadí do rodiny think-tanku CEVRO a vysoké školy CEVRO Institut. Chce být médiem, které přináší expertní názory na domácí i světové dění, podložené mnohaletou zkušeností odborníků, kteří patří k uznávaným personám českého veřejného života. Žádné české médium nedisponuje takovým množstvím špičkových "redaktorů" jako právě CEVRO ARENA. Těšit se můžete na články, komentáře, rozhovory, podcasty od autorů jako jsou Cyril Svoboda, Roman Joch, Tomáš Pojar, Alexandr Vondra, Magda Vášáryová, Aleš Špidla, Eva Škorničková, Josef Šíma, Otakar Foltýn ad.
Zároveň je CEVRO ARENA unikátním projektem i proto, že jde o svého druhu ojedinělé „univerzitní noviny“. Vedle autorské tvorby bude na jednom místě nabízet vše zajímavé, co se na půdě vysoké školy CEVRO Institut odehrává: mezinárodní konference, semináře a projevy zahraničních hostů a expertů. Stejně tak se na tvorbě CEVRO ARENY budou podílet postgraduální studenti vysoké školy CEVRO Institut, kteří už často sami patří mezi špičky ve svých oborech.
CEVRO ARENA chce být oknem do srdce vysoké školy CEVRO Institut a jejího intelektuálního bohatství. Můžete s některými autory nesouhlasit, považovat jejich názory za sporné, ale rozhodně je nemůžete ignorovat. Jsou to hlasy těch, kteří tvořili a tvoří novodobou českou politiku a výraznou měrou ovlivňují veřejné dění. Proto má CEVRO ARENA motto: „Názory, které mají váhu“.
Chcete-li se stát součástí širší rodiny CEVRO(Institut)ARENY, připojte se k nám. My se na vás těšíme!
Jiří Š. Cieslar,
politolog a šéfredaktor CEVRO ARENY, působí jako vedoucí zahraničního oddělení, odborný asistent katedry politologie a mezinárodních vztahů, je absolventem oboru Politologie na CEVRO Institutu
Tomáš Pluhařík,
manažer kybernetické bezpečnosti, startupista, inovátor a CTO CEVRO ARENY
Vysoká škola CEVRO Institut je soukromou vysokou školou práva, politologie, mezinárodních vztahů, ekonomie a bezpečnostních studií. Na českém vysokoškolském trhu působí čtrnáct let. Studentům z více než 30 zemí světa nabízí prestižní vzdělání, individuální přístup a špičkové vyučující. Vybrat si lze z bakalářských, magisterských i postgraduálních programů. Přednáší zde elitní profesoři i experti přicházející z praxe justice, veřejné správy a byznysu.
Více informací naleznete na stránkách Vysoké školy >>> zde.
© EPRAVO.CZ – Sbírka zákonů, judikatura, právo | www.epravo.cz