NAŘÍZENÍ VLÁDY ze dne 24. února 2016 o stanovení lázeňského místa Ostrožská Nová Ves a statutu lázeňského místa Ostrožská Nová Ves
Celé znění předpisu ve formátu PDF ke stažení ZDE
NAŘÍZENÍ VLÁDY
ze dne 24. února 2016
o stanovení lázeňského místa Ostrožská Nová Ves
a statutu lázeňského místa Ostrožská Nová Ves
Vláda nařizuje podle § 28 odst. 2 zákona č. 164/2001 Sb., o přírodních léčivých zdrojích, zdrojích přírodních minerálních vod, přírodních léčebných lázních a lázeňských místech a o změně některých souvisejících zákonů (lázeňský zákon):
Toto nařízení stanoví lázeňské místo Ostrožská Nová Ves a statut lázeňského místa Ostrožská Nová Ves.
(1) Stanovuje se lázeňské místo Ostrožská Nová Ves.
(2) Území lázeňského místa tvoří část katastrálního území Ostrožská Nová Ves.
(1) Území lázeňského místa je na podkladě základní mapy České republiky s odlišením vnitřního a vnějšího území graficky vyznačeno v příloze č. 1 k tomuto nařízení. Průběh hranice vymezující území lázeňského místa je popsán v příloze č. 2 k tomuto nařízení.
(2) Vnitřní území lázeňského místa je na podkladě katastrální mapy České republiky graficky vyznačeno v příloze č. 3 k tomuto nařízení. Průběh hranice vymezující vnitřní území lázeňského místa je popsán v příloze č. 4 k tomuto nařízení. Vnější území lázeňského místa zahrnuje zbývající část území lázeňského místa.
(1) Na území lázeňského místa je zakázána
- a)
- výstavba staveb, zařízení a
provozoven, které by mohly negativně ovlivnit poskytování lázeňské
léčebně rehabilitační péče ve vnitřním území lázeňského místa
fyzikálními, chemickými nebo biologickými škodlivinami nebo vlivy, a
- b)
- výstavba staveb a provádění změn staveb a zařízení
vyvolávající nebo způsobující průjezd nebo kumulaci vozidel ve vnitřním
území lázeňského místa ve vyšší míře, než je nezbytné pro jeho dopravní
obsluhu.
(2) Ve vnitřním území lázeňského místa je zakázána
- a)
- výstavba staveb, které by nebyly v souladu s místními urbanistickými, architektonickými, kulturními a civilizačními hodnotami,
- b)
- výstavba a provoz staveb, zařízení a činností,
kterými by došlo k trvalému snížení podílu nezpevněných ploch a k úbytku
výměry parků a ploch zeleně,
- c)
- výstavba staveb a změny staveb, změny účelu využití
ploch nebo jejich částí nesouvisející s účely lázeňství a tomu
odpovídající lázeňskou a občanskou vybaveností a dopravní a technickou
infrastrukturou, nebo nesouvisející s ochranou zeleně,
- d)
- výstavba a zřizování řadových garáží,
- e)
- výstavba a zřizování zařízení výroby a služeb, která mohou mít rušivé vlivy na léčebný režim v přírodních léčebných lázních,
- f)
- výstavba a zřizování zařízení průmyslu, skladů, stavebních dvorů a zařízení na údržbu technického vybavení a komunikací a
- g)
- výstavba nových dálnic, silnic a místních komunikací I. a II. třídy.
(3) Ve vnitřním území lázeňského místa je zakázána výstavba zábavních zařízení a hromadných garáží. Tuto výstavbu je možné povolit, souvisí-li s účely lázeňské léčebně rehabilitační péče a není-li v rozporu se zájmy ochrany režimu poskytování lázeňské léčebně rehabilitační péče a zachování, popřípadě vytvoření lázeňského prostředí.
Ve vnitřním území lázeňského místa je zakázáno používání pyrotechnických výrobků a předmětů se zvukovými a světelnými efekty pro zábavné účely. Zákaz se nevztahuje na dny 31. prosince a 1. ledna.
Ve vnitřním území lázeňského místa se údržba a čištění veřejných prostranství v letním a zimním období provádí bez používání závadných látek1).
(1) Ve vnitřním území lázeňského místa je zakázáno
- a)
- šíření zvukové reklamy z dopravních prostředků a mimo provozovnu i ze stacionárních zdrojů,
- b)
- šíření světelné reklamy oslňující, blikající a jinak obtěžující a
- c)
- rozdávání, nabízení a jiné šíření reklamních letáků.
(2) Ve vnitřním území lázeňského místa je možné umístit plakáty, letáky a jiná reklamní média pouze na reklamních a propagačních zařízeních a stavbách pro reklamu, které jsou umístěny na plochách a na místech k tomu určených podle stavebního zákona.
(3) Ve vnitřním území lázeňského místa je na veřejném prostranství zakázáno krmit toulavá a volně žijící zvířata.
(4) Ve vnitřním území lázeňského místa je zakázáno chovat hospodářská zvířata a zvířata vyžadující zvláštní péči.
(1) Na lázeňské kolonádě a na veřejných prostranstvích s ní souvisejících, s výjimkou pozemních komunikací, je zakázán vstup, vjezd, provoz a odkládání vozidel a dalších dopravních prostředků, a vstup s těmito prostředky, s výjimkou vozidel složek integrovaného záchranného systému a obecní policie, invalidních vozíků, zdravotních pomůcek pro zdravotně postižené osoby, dětských kočárků a mechanizace sloužící k údržbě a úklidu těchto prostor.
(2) Na lázeňské kolonádě a na veřejných prostranstvích s ní souvisejících je zakázán vstup se zvířaty. Tento zákaz se nevztahuje na psy doprovázející osoby nevidomé nebo tělesně postižené a na zvířata složek integrovaného záchranného systému a obecní policie.
(3) Parcely tvořící lázeňskou kolonádu a veřejná prostranství s ní související jsou na podkladě katastrální mapy České republiky graficky vymezeny v příloze č. 5 k tomuto nařízení a jejich výčet je uveden v příloze č. 6 k tomuto nařízení.
(4) Lázeňská kolonáda a veřejná prostranství s ní související se označují informativní tabulí s nápisem nebo grafickým znakem znázorňujícím zákazy podle odstavců 1 a 2.
Toto nařízení nabývá účinnosti dnem 1. dubna 2016.
––––––––––––––––––––
- 1)
- § 39 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů.